E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sizce sağlık sigortası en iyi nerede tanıtılabilir ?

Açık hava reklamları (29)
Gazeteler (8)
İnternet (60)
Televizyon (150)
Dergiler (18)


OBAMACARE ile 16 milyon yeni sigortalı
  11.11.2015


ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, 23 Mart 2010 tarihinde yürürlüğe koyduğu, Amerikan kamuoyunda “Obamacare” olarak bilinen yeni sağlık sigortası yasası ile 16 milyon kişinin sağlık sigortası sahibi olduğunu bildirdi. 


CDC (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) raporlarına göre, ABD Başkanı Barack Obama’nın beş yıl önce imzaladığı Amerikan kamuoyunda Obamacare sağlık sigortası olarak bilinen yasanın yürürlüğe girmesinden beri,  Amerika’daki sigortasız kişi sayısı yaklaşık olarak 16 milyon azaldı. Amerika’da 37 milyon kişinin hâlâ sigortasız olmasına rağmen,  günümüzdeki sigortasız birey sayısı son 15 yıldaki en düşük orana sahip. Barack Obama, 23 Mart 2015 tarihinde Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, “5 yıl önce yürürlüğe giren yeni sağlık sigortası yasası Obamacare ile 16 milyon kişi sağlık sigortası sahibi oldu” diye konuştu. Barack Obama, uygulamayla birlikte bütçe açığının azalıp, sağlık harcamalarının düştüğünü belirtti. Obama ayrıca, Obamacare ile sigortasız her üç kişiden birinin sigorta sahibi olduğunu söyledi. Obamacare’nin Amerikan ekonomisine büyük yarar sağladığını belirten Obama, yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte 12 milyon kişiye istihdam sağlandığına dikkat çekti.

SİGORTASIZ SAYISI İLK 9 AYDA 32.6 MİLYONA DÜŞTÜ
Amerika’da sigortasız birey sayısı gitgide azalıyor. Obama’nın konuşmasında belirttiği üzere, Obamacare’nin faydaları ekonomik olmaktan çok öte; yasa, sağlık hizmetine ulaşımı kolaylaştırmakla birlikte hayatta kalma olasılığını da artırıyor. Obama konuyla ilgili şunları söyledi: “Sistem beklenenden de iyi şekilde ilerliyor. Obamacare sağlık sigortası ile işsizler, maddi sıkıntıdakiler, çocuklar dahil herkes sağlık sigortasından yararlanabiliyor.” Sistem ile evlatlar 26 yaşına kadar ailelerinin sigortasından yararlanabilir hale geldi. Böylece yeni çalışma hayatına atılacak gençlere kendi istedikleri işi seçmek için zaman tanınmış oluyor.
CDC raporlarında 2014 yılının ilk 9 ayı ile 1997 yılına kadarki tüm yılların yıllık istatistikleri kıyaslanıyor. Yasa sonrasında görülen en belirgin değişiklik 2014’ün ilk 9 ayı ile 2013 karşılaştırıldığında ortaya çıkıyor. Kıyaslamada sivrilen bazı nitelikler ise şu şekilde:
* 2009 yılının Ocak-Eylül dönemi için 48.6 milyon olan sigortasız sayısı, 2010 yılında 37.2 milyona düştü.
* 2014 yılında, yaklaşık olarak 27 milyon kişi, 1 yıldan fazla süre sigortasız olduklarını belirtti. 1 yıldan fazla süre sigortasız olduklarını belirtenlerden 6.8 milyon kişi, 2014 Temmuz- Eylül arasında yeni sağlık sigortası imkânı sayesinde sigortalandı.
* Geçen yıl en yüksek oranda sigortalanma, 18-64 yaş aralığındaki yetişkinlerden geldi. 2013 yılında 40 milyon birey sigortasızdı. 2014 yılının ilk 9 ayında bu sayı 32.6 milyona düştü.

CUMHURİYETÇİLER İÇİN TARTIŞMA DEVAM EDİYOR
Buradaki asıl soru, birçok eyalette devlet desteğinin yasallığını tartışan Cumhuriyetçilerin olması ve Yargıtay’a giden bir sürü dava bulunması. Bu duruma karşı çıkan Cumhuriyetçiler, yasanın sadece kendi sigorta pazarını kuran eyaletlere faydalı olduğunu iddia ediyor.
Cumhuriyetçiler, yasanın ilerleyen günlerde bütçeye ek maliyet getireceğini belirterek, ekonominin olumsuz etkileneceğini savunuyor. Ayrıca kanunun asıl amacının her eyalette sigortalılık oranını yükseltmek olduğunu iddia ediyorlar. Bu konudaki kararın 2015 Haziran sonunda açıklanması bekleniyor.
Barack Obama yeni yasaya yaklaşımını kendi sözleriyle, “Hata payımızın olduğunu biliyoruz ama bu yasa yürürlüğe girdiğinden beri sigorta iyiye gitti, maliyet artışı tarihteki en düşük yerde, borçlar azaldı, hayatlar kurtuldu.  Kadınların erkeklerden daha fazla prim ödediği günler sona erdi” şeklinde ifade etti.

OBAMACARE NEDİR?
● Herkese sağlık sigortası zorunluluğu getirildi.
● Aşılar ve ilaç masrafları sınırlandırıldı.
● 50 kişi ve üstü çalışana sahip şirketlere çalışanını sigortalama zorunluluğu getirildi.
● Küçük şirketler devlet tarafından sigortalama desteği alacak.
● Erkekler kadınlarla eşit fiyata sigorta yaptıracak.
● Gençler için fiyat yükselirken, yaşlılar için fiyat düşecek.
● Maddi durumu iyi olmayanların sigortası ise, zenginlerin vergilerinden alınacak.
  
  

Kaynak :
Hit : 1032


Tianjin patlaması Asya nın en büyük hasarı
Google sigortadan çekiliyor
2009 dan beri en düşük katastrofik hasarlı yıl 2015
SİGORTA DA ondan sorulacak
OBAMACARE ile 16 milyon yeni sigortalı
Amerikan sigorta şirketi, Cignayı satın aldı
Orta Doğu daki fırsat kapısı: Suudi Arabistan
En büyük risk Çin
ABD li sigorta şirketini hackleyip milyonlarca kişinin bilgisini çaldılar
Adım atanın sigortası ucuzluyor!
Facebook gelirini yüzde 49 artırdı
Sigortacılıkta dijital kanalı iyi kullanan kritik süreci atlatacak
CEO maaşları dudak uçuklatıyor
Primi düşürmenin bin bir yolu var!
Sosyal yardım da zengine
Aviva ve Friends Life birleşiyor
Sigorta primleri düşürülmeli
Fifa´nın sigorta sevinci
Doğal afetlerden kaynaklanan sigortalı hasar yılın ilk yarısında 22 milyar dolar
Google´dan yeni satın alma
Axa, Facebook Ortaklığı
Michael Jackson hayranlarına tazminat
Münich Re: Dünya, 2013 ü daha az felaket ve hasarla atlattı
Real Madrid, Cristiano Ronaldo´yu sigortaladı
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.saglik-sigortasi.com portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.saglik-sigortasi.com portal managers has no responsibility and bind.

Sigorta - Genel Sağlık Sigortası - Sosyal Sigorta Sorgulama - Sağlık Sigortası Sorgulama - Sağlık Sigortası Primleri
Medasist International © Copyright 2005