E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sizce sağlık sigortası en iyi nerede tanıtılabilir ?

Açık hava reklamları (29)
Gazeteler (8)
İnternet (60)
Televizyon (150)
Dergiler (18)


Sağlıkta Risk Büyük Primler Küçük
  


Günlük nelere para harcamıyoruz ki ?. Fakat sağlığımız söz konusu olunca akan sular durmalı. Sağlık sigortası vatandaşların arasında pahalı biliniyor. Fakat ayda 50-60 TL taksitle sınırsız ve büyük sağlık risklerine karşı kendinizi güvenceye alabilirsiniz .



 


Hayat bu! Ne zaman ne olacağı belli mi olur? Görünmez kazalar, beklenmedik sağlık problemleri. Sağlığınızı kaybettiğinizi düşünmek bile istemiyoruz. Ama ya bir gün başınıza gelirse? Ne şanslıyız ki artık hemen hemen bütün rahatsızlıkların bir tedavisi var. Peki ya sizin bu tedaviyi karşılayacak ekonomik gücünüz var mı? Artık bunları dert etmeyin! Çünkü sigorta şirketleri, kesenize zarar vermeden kenara koyacağınız cüzi rakamlarla sağlığınızı güvence altına alıyor.

Bugün özel hastanelerde yoğun bakımda yatan bir kişinin bir günlük gideri hastanın durumuna göre 1.000 - 2.000 TL arasında değişiyor; bir kalp ameliyatının maliyeti en az 20.000 TL, kanser hastalığının maliyetleri ise yıllık 50.000 - 60.000 TL'yi bulabiliyor. Bunun yanında özel hastanelerde en basit ameliyatın fiyatı bile hastaneden hastaneye değişmekle birlikte 10.000 TL'ye kadar çıkıyor.

Birçok paket var

Bu rakamları bilen ve ileride sağlık sorunu ile karşılaştığında özel sağlık kuruluşlarında hizmet almak isteyen kişiler için özel sağlık sigortası yaptırmanın önemi de gün geçtikçe artıyor. Türkiye'de özel sağlık sigortacılığının 1990'lı yılların başında özellikle özel hastanelerin kurulmasına paralel olarak geliştiğini söyleyebiliriz. Günümüzde ise rekabetin artmasıyla birlikte bir çok şirket tüketicilerin önüne farklı farklı sağlık sigortası paketleri ile çıkıyor.

Geleceğe iyi yatırım

Özel sağlık sigortası poliçesine sahip olmak bir insanın dünyaya, geleceğe ve riske bakış açısının gelişmiş olması ile ilgili. Sağlıklıyken sağlık sigortası poliçesi satın alan kişiler, gelecekte sağlık sorunları ile karşılaştıklarında istedikleri özel sağlık kuruluşlarında istedikleri hız ve kalitede sağlık hizmetini kolaylıkla alabiliyor. Bu açıdan sağlıklıyken özel sağlık sigortası yaptıran insanlar gelecekleri için iyi bir yatırım yapmış oluyor.

Araştırmadan 'evet' demeyin

Tüketiciler öncelikle nasıl bir plana ihtiyaç duyduğuna karar vermeli. Örneğin 0 - 5 yaş grubunda bir çocuk sigortaya dahil edilecekse ayakta teminatların limitsiz olduğu planlar öne çıkıyor. Yatarak planlar yeterli olur mu yoksa mutlaka ayakta plan da önemli midir? Yaşı itibariyle limitli veya limitsiz bir plan alması mı ihtiyacını karşılar? Sosyal Güvencesi var mı ve bunu ne kadar kullanıyor? Sigorta şirketinin anlaşmalı kurum ağının genişliği nedir? Ömür Boyu Yenileme Garantisi ne kadar sürede ve hangi şartlarda veriliyor? Ve elbette fiyat...

Tüketicilerin bu soruların cevaplarını iyi araştırması gerekiyor. Sektörün sesi "Şemsiye" de tüketicilerin bilmesi gerekenleri araştırdı; şirketlerin özel sağlık paketlerini inceledi.

*****************************************

Oğuz: Çocuklara hayat boyu

yenileme poliçesi sadece bizde

ANADOLU Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz: Ülkemizde ilk ve tek olarak, şirketimizde olan bir uygulama ile ebeveynlerinden en az birisi ile sağlık sigortası kapsamına giren 18 yaşından küçük çocuklara Anadolu Sigorta'da sigortalandıkları anda hayat boyu yenileme garantisi vermektedir. Diğer sigorta şirketlerinde 18 yaşından küçük çocuklar için özel bir uygulama yapmayıp onları da diğer yetişkin sigortalılar gibi değerlendirmekte ve buna göre söz konusu garanti verilmektedirler. Ancak bu durum hayat boyu yenileme garantisi almadan önce çocuklarında önemli bir hastalık ortaya çıkan aileler için risk oluşturmaktadır. Çünkü sigorta şirketinin önemli bir hastalık ortaya çıktığı için poliçeyi yenilemeyebilir. Oysa Anadolu Sigorta'da 18 yaşın altındaki çocuklara daha poliçe yaptırırken hayat boyu yenileme garantisi verilerek bu risk ortadan kaldırılmaktadır. Şirketimizin bu uygulaması grup sağlık sigortası ürünlerimizde de bulunmaktadır.Ülkemizde ilk ve tek olarak, şirketimizde doğum teminatlı bireysel bir poliçede 1 yılını doldurduktan sonra doğum yapan ve doğum giderlerini karşıladığımız bir annenin bebeği doğumdan sonra hangi nedenle olursa olsun küvözde kalmak durumunda kalırsa şirketimiz küvöz giderlerini bebek başına yıllık 30.000 TL limitle karşılamaktadır.

Kuvöz masrafını karşılıyoruz

Ülkemizde bireysel sağlık sigortası ürünlerinde yeni doğan bebeğin kuvöz masraflarını karşılayan başka bir sigorta şirketi bulunmamaktadır. Kuvöz masraflarının günlük 1.000-2000 TL arasında olduğu düşünüldüğünde bu teminatın aileler için önemli bir güvence olduğunu söyleyebiliriz. Şirketimizde, bireysel sağlık sigortası ürünlerine ait primler, cinsiyete, yaşa, seçilen ürünün teminatlarına, teminatların limitlerine ve ödeme yüzdelerine ve ürünün geçerli olduğu sağlık kuruluşlarına göre belirlenmektedir. Primler peşin, 5 eşit taksitte ya da 9 taksitte (% 20'si peşin kalanı 8 eit taksit olmak üzere) ödenebilmektedir. Bireysel sigortalılarımız prim ödemelerini yüzde 80 oranında kredi kartı ile yapmaktadırlar. Bunun yanı sıra, sigortalılar ödemelerini Türkiye İş Bankası internet sitesinden ve şubelerinden yapabilmektedirler. Prim ödemelerini Maximum özellikli kredi kartlarıyla yapan sigortalılar ödedikleri tutarın %1'i oranında MaxiPuan kazanmaktadırlar. Ayrıca, bir ailede en az 2 kişinin sigortalanması durumunda yüzde 10 aile indirimi uygulamamız mevcuttur.

----------------------

…



Us: 100 veya 200 TL katılım

ile check up hizmeti sunuyoruz


MAPFRE Genel Yaşam Genel Müdür Yardımcısı Nihal Us: Sağlık hepimiz için en önemli değerlerden biri, bu yüzden de herkes özel sağlık sigortası yaptırmalı. Özellikle medikal açıdan risk gerçekleşmeden özel sağlık sigortası kapsamına girmek ve yenileme garantisi sahibi olmak için ekonomik duruma ve ihtiyaca uygun alternatiflerden biri seçilmeli. 3 yıl boyunca kesintisiz sağlık sigorta kapsamında olan kişiler Yenileme Garantisi değerlendirmesine hak kazanıyorlar. 3 yılllık sigortalılık süresince kişilerin varsa sağlık riskleri ve prim tazminat oranları değerlendiriliyor ve Yenileme Garantisi hakkı verilen kişilere devam eden yıllarda kesinlikle medikal açıdan risk değerlendirmesi yapılmıyor. Bu yüzden de Yenileme Garantisi sigortalı için son derece önemli bir hak. Check up, bir sağlık riski olmayıp kontrol amaçlı bir işlem olduğu için, sağlık sigortaları teminat kapsamında değerlendirilmemekte. Ancak sağlık açısından önemli bir kontrol, bu yüzden de tüm sigortalılarımıza standart bir paket ile özel bir networkde plana göre 100 veya 200 TL katılım ile check up hizmeti sunmaktayız.

10 taksite kadar ödeme imkanımız var

Tüm teminatlar için limitliden limitsize uzanan bir yelpazede seçim yapılmasına imkan veren bir ürün yapısına sahibiz. Ayrıca 2 farklı anlaşmalı sağlık kurumları listesini de sigortalı seçimine sunabiliyoruz. Bu farklar sağlık sigorta planının maliyetini de değiştiriyor elbette. Maliyet açısından en uygun alternatifler sadece yatarak tedavi planını içeren ve hatta muafiyeti olan ürünler diyebilirim. Ancak maliyet kadar ihtiyaç ve beklenti de önemli olduğu için Web sayfamızdan ve acentelerimizden ürünlerimiz ve fiyatları konusunda bilgi alınabilir. Tek faaliyet alanımız sağlık ve hayat olduğu için bu konuda uzmanlaşmış bir ekibe ve konsantrasyona sahibiz. Standart olarak sağlık sigorta poliçe primleri % 25 peşin ödeme ve kalan tutar için 5 taksit şeklinde, ancak tamamının peşin ödenmesi veya tamamının eşit taksitler ile 8 ya da 10 taksite uzatılmasına imkan sağlıyoruz.


--------------------------

Özdemir: "Yıldızlı" Sağlık

Sigortası ile seçeneğimiz çok

DUBAİ Group Sigorta Sağlık Sigortaları Yönetmen Yardımcısı Elif Özdemir : Yaşam boyu yenileme garantisi, kesintisiz iki yıl aynı plandan sigortalanmak ve şirketimizin risk kabul kriterlerine uygun olması halinde verilmektedir.

20 yaş üstü kadın ve erkek sigortalılara anlaşmalı check-up networkünde yapılması şartıyla, koruyucu bakım teminatı altında verilmektedir. Şirketinizin sağlık sigortası ile ilgili tüketicilere sunduğu planlara gelince; A ve B olmak üzere 2 farklı plandan oluşmaktadır. 7 Yıldızlı Sağlık Sigortası geniş teminatlı bir sağlık sigortasıdır. Hastane tedavisi ve ayakta tedavi teminatı dünyanın her yerinde geçerlidir. Hastanede tedavi giderleri yurtiçinde limitsiz, yurtdışında yıllık 100.000 dolardır. Ayakta Tedavi giderleri yurtiçinde limitsiz, yurtdışında 2.500 dolardır. Yurtiçinde veya yurtdışında hamilelik ve doğum giderleri ise yıllık 6.500 TL'dir. Hekim ve hastaneye ulaşımınızda yol masraflarınız için seyahat sağlık giderleri ise yıllık 800 TL.'ye kadar karşılanmaktadır. 6 Yıldızlı Sağlık Sigortası ise hastane tedavisi teminatı dünyanın her yerinde geçerlidir.Yurtiçinde hastane tedavi ve ayakta tedavi giderleri limitsiz olan bir poliçedir. Hastanede tedavi giderleri yurtiçinde limitsiz, yurtdışında yıllık 100.000 dolardır. Ayakta tedavi giderleri yurtiçinde limitsizdir. Yurtiçinde hamilelik ve doğum giderleri yıllık 4.000 TL'dir. Hekim ve hastaneye ulaşımınızda yol masraflarınız için seyahat sağlık giderlerinizi yıllık 800 TL'ye kadar karşılanmaktadır.

5 Yıldızlı Sağlık Sigortası ise sigortalılarımızın her türlü ihtiyacına ve bütçelerine uygun olabilecek seçeneklerde hazırlanmış bir poliçedir. A, B,C,D ve E olmak üzere beş farklı plandan oluşmaktadır. Her planda hastane tedavi teminatı yurtdışında yıllık 100.000 dolardır. Yurtiçinde hastane tedavisi ve ayakta tedavi teminatlarında, sigortalıların ihtiyacına uygun olabilecek özellikte, farklı katılım paylı ve muafiyetli seçenekler halinde bulunmaktadır.

Her bütçeye uygun model

Sağlık sigortası ürünlerimizde her ihtiyaca uygun çeşitlilikte ve her bütçeye uygun özellikte sağlık sigortası modelleri bulunmaktadır. Sağlık sigortalarında hizmet kuruluşumuz olan MedNet ile sigortalılarımızın en yaygın anlaşmalı kuruluş ağından ve kesintisiz provizyon hizmetinden 24 saat 365 gün yararlanmaktadır. Doğum teminatımız, hastane tedavi teminatı içersindedir. Hamilelik, normal veya sezaryen doğum, düşük ve/veya bunlardan kaynaklanan her türlü komplikasyonla ilgili giderler seçtiği planın yllık toplam limiti dahilinde karşılanır. Hamileliğin rutin kontrolleri bu teminattan karşılanır.1 yıl bekleme süresi uygulanır. Seçilen plana göre yurtiçinde ve tüm dünyada geçerlidir.


-----------------------------

Şengün: İstanbul içinde yüzde 15

dışında yüzde 20 indirimimiz var

ALLİANZ Bireysel Sigortalar Direktörü Ömür Şengün: Şirketimizde, 1.yılını tamamlayan sigortalılar, risk incelemesine tabi tutularak üç yıllık yenileme güvencesi alabilir. Kesintisiz dört tam yılını tamamlayan sigortalılarımız ise, Ömür Boyu Yenileme Güvencesi verilmek üzere değerlendirmeye alınmaktadırlar. Limitsiz ve Vitalis Sağlık poliçesi sahipleri, her poliçe döneminde bir kez olmak üzere anlaşmalı sağlık kurumlarında farklı içerikleri bulunan check-up alternatiflerinden birini yaptırabiliyor.

Sağlık sigortaları alanında müşterilerimize 7 farklı ürün ve bu ürünlerin altında yer alan ana ve isteğe bağlı teminatlar ile hizmet veriyoruz: Limitsiz Sağlık, Optimum Sağlık, Vitamin Sağlık, Aile Hekimliği Sağlık, Özel Sağlık, Vitalis Sağlık ve Yurtdışı Ek Sağlık. Limitsiz, Optimum ve Vitamin sağlık sigortalarımız İstanbul içinde ve dışında anlaşmalı sağlık kurumları ağı seçme imkânı tanıyor. Aile kapsamı içinde eşler ve çocuklar da aynı poliçe teminatına dahil olabiliyor. Sigortalılarımız anlaşmalı kurumları tercih edebilecekleri gibi, anlaşma harici kurum ve doktor tercihinde de bulunabilirler. Bu durumda ilgili teminatın limiti ve ödeme yüzdesi dahilinde geri ödeme alabilirler. Vitalis, Limitsiz, Özel sağlık ve Yurtdışı Ek Sağlık sigortalarımız ise yurt dışındaki tedavi masraflarını limitler dahilinde karşılıyor.

Allianz olarak son özel sağlık sigortası kampanyamız kapsamında bazı ürünlerimizde İstanbul içinde %15, İstanbul dışında %20 indirim uyguluyoruz.

Başarımızı hizmetimizin kalitesine borçluyuz



Allianz, %19'luk pazar payıyla sağlık sigortalarında sektör lideri konumunda yer alıyor. Bu başarıyı hem uygun prim ücretlerimize hem de verdiğimiz hizmetin kalitesine borçluyuz. Aracı olduğumuz sağlık hizmeti sunumunun kalitesine çok dikkat ediyoruz. Sigortalılarımızın en iyi koşullarda en iyi tedavileri almasını hedefliyoruz. Risk değerlendirmesine büyük önem veriyoruz. Hamilelik ve Doğum Teminatı, 18-54 yaş aralığındaki ebeveyn konumunda sigortalılarımız için geçerlidir. Doğum teminatımız poliçe için anlaşmalı olduğu belirtilen kurumlarda kullanılabilir. Ödemelerimiz, sekiz eşit taksitle yapılabilmektedir. Kredi kartı veya banka havalesi ile ödeme seçenekleri mevcuttur. Taksit yerine peşin ödeme veya daha az sayıda taksit istenen durumlarda, o dönem yürürlükte olan oranlarda indirim uygulanmaktadır.


---------------


Altıngöz: İlk kez sigorta yaptıracaklara

Hamilelikte 12 aylık

bekleme süresi uygulamıyoruz

AKSİGORTA Genel Müdür Yardımcısı Sayın Fahri Altıngöz: Üç yıl boyunca kesintisiz olarak şirketimizden ya da bir başka sigorta şirketinden aynı plan dahilinde sigortalı olan, ömür boyu yenileme garantisi başvurusu sırasında 50 yaş ve altında bulunan sigortalı, yeni bir başvuru formu ve sigortalı dönemlerini de içeren tüm tıbbi geçmişiyle ilgili sağlık beyanı vererek "Ömür Boyu Yenileme Garantisi" talebinde bulunabilir. Check up teminatı isteğe bağlı olarak ek primle verilmemektedir. Bireysel sağlık sigortalılarımız, check up teminatını içeren planları tercih etmeleri durumunda bu imkandan yararlanabilmektedirler. Ayakta tedavi teminatı da içeren Extra Plan, Artı Plan ve Mega Plan kapsamında sigortalandıkları takdirde şirketimizin anlaşmalı sağlık kuruluşlarında belirlenen paket check up programı dahilinde yılda bir kez check-up yaptırabilirler.Müşterilerimize daha iyi ve kaliteli hizmet vermek, müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla provizyon hizmetlerinde ayakta tedavilerde POS, IVR, İnternet ve Sağlık Çağrı Merkezi gibi farklı kanallardan oluşan yüksek teknolojik alt yapıyla destekli bir provizyon hizmeti sunuyoruz. Ayrıca yatarak tedavilerde geliştirilmiş bir hizmet merkezi aracılığıyla provizyon veriyoruz. Anlaşmalı kurumlarda sigortalılarımızın hızlı ve doğru provizyon aldıkları, farklı alternatiflerin olduğu bir sistemden faydalanıyoruz. Sigortalılarımız ayakta tedavi hizmetleri için anlaşmalı uzman hekimlerimize başvurdukları takdirde herhangi bir katılım payı almıyoruz. İlk kez özel sağlık sigortası kapsamına girecek sigortalılar için hamilelik ve doğum teminatında 12 aylık bekleme süresi bulunmaktadır. Diğer sigorta şirketlerinden geçiş yapan sigortalıların ise önceki poliçelerinde doğum teminatlarının bulunması ve geçişte hamile olmamaları koşulu ile bu 12 aylık bekleme süresi uygulanmaz. Aksigorta olarak peşin ödemelerde %5 indirim uyguluyoruz. Kredi kartı ile vadeli ödemede ise 8 eşit taksit verilmektedir.

------------------------

Bozkurt: Sigortalılara yenileme

döneminde indirimler yapıyoruz



BAŞAK Groupama Sigorta A.Ş. Sağlık Sigortaları Grup Müdürü Erhan Bozkurt: Başak Groupama Sigorta 3 yıllık sigortalılık süresini dolduran ve her bir yıl H/P oranı % 100'ün altında kalan sigortalılarına ömür boyu yenileme garantisi vermekte, bu garanti sonrası oluşan hastalıklara istisna uygulamamakta ve makul artışlar ile poliçenin devamını sağlamaktadır. Ayrıca doğum masrafları karşılanan bebeklere ilk poliçe başlangıcında ömür boyu yenileme garantisi verilmektedir.

Ferdi sağlık sigortası planları kapsamındaki 40 yaşın üzerindeki tüm sigortalılarımız her yıl ücretsiz mamografi ve PSA hizmetinden faydalanabilmektedir. Ayrıca yatarak planlarda her 5 yılda bir H/P oranı düşük sigortalılarımıza check-up imkanı tanınmaktadır.

Cazip indirimler uyguluyoruz

İlk defa sağlık sigortası yaptıracak kişiler için primler üzerinden cazip yeni iş indirimleri uygulanmaktadır. Ayrıca yenileme dönemlerinde H/P oranı uygun olan kişiler için indirimler artarak devam etmektedir. Belirli anlaşmalı kurumlarda geçerli planlar ile daha ekonomik teklifler sunulabilmektedir. Ayrıca yıl içinde oluşan sağlık ihtiyaçlarında öncelikle SGK'yı kullanan sigortalılara yenileme döneminde indirimler uygulanmaktadır. Ferdi sağlık poliçelerinde % 90'ın üzerinde gerçekleşen yenileme oranı ile sigortalı bağlılığını kanıtlamıştır. Ferdi ürünlerimizde doğum teminatı belirli limitler ile başlayıp limitsiz teminat seçeneğine kadar geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Sigortanın ilk yılında bu teminat için bekleme süresi bulunmakta, 2. Poliçe yılından itibaren hamilelik mutad kontrolleri de dahil olmak üzere doğum ile ilgili masraflar karşılanmaktadır. Doğumu karşılanan bebek ömür boyu yenileme garantisi ile poliçe kapsamında alınabilmektedir. Sağlık sigortası primleri 10 eşit taksite kadar vadelendirilebilir.

-----------------------



Eren: Benzeri olmayan cerrahi

hastalıklar ürünlerimiz mevcut

DEMİR Hayat Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Bülent Nadir Eren: Birinci yıl sonunda, hasar/prim dengesine göre önemli bir sağlık riski yok ise yenileme garantisi verilir. Yenileme garantisi almış olan sigortalı, bundan sonraki yıllarda hem ayakta tedavi hem de yatarak tedavi teminatları için riziko analizi yapılmaksızın standart primlerle sigortalanır. Tüm sigortalılara, belli bir check-up paketi, check-up anlaşmalı kurumlarımızda yılda bir kez kullanılmak üzere ücretsiz olarak verilir.Her yaşta ve her cinsiyette kişiye göre ihtiyacına yönelik, esnek klasik sağlık sigortası planları mevcuttur. Bunlar dışında, diş, tüp bebek, tehlikeli hastalıklar, seyahat sağlık, acil sağlık ve sadece şirketimize özel benzeri olmayan cerrahi hastalıklar ürünleri mevcuttur. Hamile olmamak kaydı ile düzenlenmiş poliçe kapsamında, 6 aylık bekleme süresi sonrasında öncelikle gebelikle ilgili takip ve tetkik ücretleri, sonrasında ise doğum giderleri teminat kapsamı ve limitleri dahilinde ödenir. Anne ve babanın birlikte sigortalı olması durumunda doğacak bebeğin tüm doğuştan gelen hastalıkları da teminat kapsamındadır.

Standart vade 7 eşit taksit olmakla birlikte, çok küçük bir vade farkı ile 10 eşit taksit yapılmaktadır.


-------------------


Karan: Cazip ödeme

seçeneklerimiz bulunuyor


BİRLİK Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Bülent Karan: Sağlık sigortalarında kesintisiz üç yıl aynı planda teminat altına alınması ve şirketin risk kabul kriterlerinin sağlanmış olması koşulu ile Ömür Boyu Yenileme Garantisi verilmektedir. Ferdi Sağlık Sigortası Poliçelerinde check-up teminatı bulunmamaktadır. Ancak Grup Sağlık Sigortalarında ise firmaların talebi halinde, yılda 1 kez %100 olarak anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yaptırılması kaydıyla teminata dahil edilebilir. Kapsamlı Sağlık Sigortası, Limitsiz Yatarak Tedavi Teminatı, Limitsiz Yatarak Tedavi Teminatı + Ayakta Tedavi Teminatları yıllık limitli 1000$,1500$,2000$,2500$ alternatifli ve %20 Sigortalı katılımlı ürünlerimiz bulunuyor. Acil Sağlık Sigortası ile Seyahat Sağlık Sigortası (Yıllık Kalıcı, Kısa Dönem) da var. Sigortalılarımıza, ürün çeşitliliği, Network ağının tüm Türkiye'de ve dünyada yaygın olması ve cazip ödeme seçenekleri sunuyoruz. Doğum ve hamilelik giderleri için kişi başına yıllık 1000 $ teminatımız bulunmaktadır. Hastane tedavisi teminatını alarak ek prim ödemeden bu teminata sahip olunabilir. Hamilelik ile ilgili rutin kontrol ve tetkikler 1 yıl bekleme süresi tamamlandıktan sonra doğum teminatından karşılanır. Grup poliçelerinde ise bekleme süreleri uygulanmamaktadır.



------------------------

Çalışkan: "Elit Kart" ile yüzde

40'a varan indirim kazanabilirsiniz

FİBA Sigorta Sağlık Müdürü Gökhan Çalışkan: Fiba Sigorta olarak ihtiyacı karşılamak adına müşterilerimize yatarak tedavi ve acil sağlık ürünleriyle hizmet vermekteyiz.Yatarak tedavili Sağlık Sigortası poliçelerimizi 400-750 TL arasında kişiye göre değişen primlerle satın almak mümkün olacaktır. Acil sağlık sigortasında bireysel olarak 125 TL'den başlayan fiyatlarla 15 bin TL teminat alınabilemekte, beklenmedik ve ani oluşan rahatsızlıklar kapsam içine alınmaktadır. Fiba Sigorta, poliçe devam şartlarından olan Ömür boyu yenileme garantisi sigortalı için verilmiş bir haktır. Ancak bu hakkı elde edebilmek için 3 yıl boyunca sigorta poliçesinin yenilemesini Fiba Sigorta'dan yapmış olması gerekmektedir. 3 yıl sonunda yapılacak olan değerlendirme neticesinde ömür boyu yenileme garantisi hakkı sigortalıya verilmektedir. Ömür boyu yenilemesi garantisi almış sigortalıların, sigortalı olduğu dönemde ortaya çıkmış olan her türlü hastalığı kapsam dahilinde olup, her şartta poliçesinin devamlılığı Fiba Sigorta tarafından sağlanmaktadır. Yatarak tedavi ve acil sağlık ürünlerimiz zengin teminatlarının yanı sıra tıbbi danışmanlık ve yurtdışında geçerlilik gibi avantajlar da sunuyor. Ayrıca Fiba Sigorta'dan alınmış herhangi bir sağlık poliçesinin beraberinde verilen "Elit Kart" da müşterilerimize çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Örneğin Elit Kart ile ayakta tedavi teminatımız olmadığı halde anlaşmalı kurumlarımızdan %10'dan %40'a varan indirim alınabilmektedir. Anlaşmalı kredi kartlarımıza vade farksız 8 eşit taksit yapabiliyoruz.

------------------

Hancıoğlu: İşverenin çalışanını

güvenceye alacak ürünümüz var

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ceyhan Hancıoğlu: Sektörde geniş kapsamlı sağlık sigortasının yanı sıra acil durumlar için piyasaya sunmuş olduğumuz çok özel aynı zamanda çok ekonomik olan bir ürünümüzü; Ferdi Kaza& Acil Tıbbi Masraflar ve Gündelik Tazminat Sigortası'nı tanıtmak isteriz. Bu ürün özellikle küçük ve orta ölçekli işyerlerinde, işverenin personeline ve çalışanlarına bu sigortayı yaptırarak hem ekonomik hem de çalışanlarını memnun edeceği bir güvence sağlamaktadır. Bu poliçeyle sigortalıya şu hizmetleri veriyoruz: Kaza sonucu vefat halinde yasal varislere, sürekli sakatlık halinde sigortalıya tazminat ödenmesi, ambulansla hastaneye nakil, gidilecek hastane ile bağlantı, hastaneye yatma durumunda tüm teşhis, tedavi ve ameliyat giderleri, hastaneden çıktığınız ana kadar kesintisiz hizmet, hastanede kalınan her bir gün için tazminat ve ücretsiz Medline acil yardım hizmeti. Kaza sonucu bedeni yaralanmaya maruz kalan sigortalı kişi için 12 saat içerisinde yapılan acil durum tıbbi tedavi, cerrahi ve hastane vedavisi veya sigortalı kişinin hastaneye vardığı zamandan 12 saat ya da daha kısa süre öncesinde ortaya çıkan akut bir tıbbi tıbbi hastalıktan dolayı hastanede en az bir gece kalınması kaydıyla yapılan acil durum tıbbi tedavi, cerrahi ve hastane tedavisi gibi nedenlerden dolayı hastaneye yatan sigortalıya hastanede geçen her bir 24 saat için tazminat ödenir.

Yıllık ücret 105 TL

Örneğin, sigortalı kişi işyerinde veya evinde veya dışarıda bir kaza sonucu yaralandığı zaman, hemen sigortacı aranıyor, telefon ile gerekli bilgiler alındıktan sonra ambulans gönderiliyor, ilk müdahale yapılıyor, şayet hastanın hastaneye gitmesi gerekiyorsa ambulans ile hastaneye ulaştırılıyor. Hastanede her türlü tıbbi müdahale yapılıyor (dikiş atılması, ameliyat gibi), hastanede yatması gerekiyorsa yatırılıyor. Tüm masraflar; yukarıda yazılı limitler çerçevesinde yürütülmektedir. Bu poliçe için ödenecek yıllık ücret: 105 TL'dir. Üstelik kredi kartı ile 8 eşit taksitte ödeme imkanları sağlanmaktadır. Grup poliçelerinde ise; daha avantajlı fiyatlarımızı sunmaktayız.

-----------------------------


Erdinç: Krizden etkilenenler için

Acil Sağlık Sigortası hazırladık

ZURİCH Sigorta Pazarlama Grubu Genel Müdür Yardımcısı H. Alper Erdinç: Acil Sağlık Sigortası'nı günümüzün ekonomik şartlarında kapsamlı sağlık sigortasının yüksek maliyeti nedeniyle yaptıramayan müşterilere yönelik oluşturduk. Bu ürünü Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında şu an için sadece TEB müşterilerine sunuyoruz. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından acil durum olarak nitelendirilen 26 acil vakadan birinin gerçekleşmesi durumunda sigortalının ayakta ve/veya yatarak tedavisi için yapılan harcamaları teminat altına alıyoruz. Örneğin acil durumlar arasında trafik kazası, terör, kalp krizi, zehirlenmeler, ciddi yanıkların oluştuğu vakaları sayabiliriz. Acil Sağlık Sigortası ile teminat altına alınan bu harcamalar arasında ameliyathane, operatör, asistans, narkoz, ilaç ve sarf malzeme, konsültasyon ve doktor ücreti, gerekli malzeme, oksijen, anestezi, bandaj, sargı, pansuman, enjeksiyon vb. giderleri, röntgen, MR, hasta bakım hizmetleri için yapılan harcamalar, oda yemek masrafları, yoğun bakım masrafları vb. harcamalarını içeriyor. Tedavi amaçlı yapılan harcamalara ek olarak müşterilerimiz acil durumlar neticesinde ücretsiz ambulans hizmetimizden de yararlanabiliyorlar. Ayrıca, talep etmeleri durumunda tüm müşterilerimiz anlaşmalı kurumlarımızda sunduğumuz genel ve kapsamlı sağlık taramasından yani check-up hizmetimizden de faydalanabileceklerdir. Ayrıca tek bir poliçe ile tüm aile bireyleri teminat altına alınabiliyor.

-------------------------

Baron: En önemli farkımız

ailelere sunduğumuz avantajlar

ERGOİSVİÇRE Sigorta Genel Müdürü Thomas Baron: Şirketimizin Yenileme Garantisi vermesi için ön koşul, sigortalının 60 yaşından önce sigortaya başlamış olması ve kesintisiz 24 ay şirketimizde sigortasının sürmüş olmasıdır. 40 yaşını doldurmuş sigortalılarımıza ayakta tedavi teminatı almış olmaları koşuluyla, anlaşmalı yerlerde check up hizmeti yılda bir kez verilmektedir. Her bütçeye ve beklentiye uygun üç temel yatarak tedavi seçeneği sunuyoruz. Ayakta tedavide ise 2000 TL'lik paketten limitsiz, katılımsız pakete kadar geniş bir şemsiyede seçenekler sunuyoruz. Şirketimizde vatandaşa en uygun seçeneğimiz Silver ürünümüzün Yatarak Tedavi Teminatı. Bu ürünle her türk risk, daha kısıtlı bir anlaşmalı kurum ağında ancak sınırsız olarak güvence altına alınmaktadır. Bu teminata 2000 TL sınırlı bir ayakta tedavi teminatı da uygun fiyatla eklenebilmektedir. Şirketimizi seçmedeki en önemli farklılık bizim ailelere sunduğumuz avantajlar. Anne ve babanın birlikte aynı teminatlarla ve 12 aydan fazla bir süre bizim sigortalımız olmaları halinde, doğacak bebeğe (Ergo bebeği) doğum anından itibaren teminat verilmektedir. Böylece ortaya çıkabilecek kuvöz ve erken doğum masrafları da dahil olmak üzere doğumsal tüm hastalıklar kapsam altına alınmakta ve doğar doğmaz yenileme garantisi verilmektedir. Ayrıca sigortalımızın evlenmesi ve eşini bir ay içinde poliçesine eklemesi halinde kendi kazanılmış hakları aynen eşine de verilmektedir. Şirketimizden doğum masraflarını almak isteyen bir bayan, bizde 12 aydan fazla sigortalı olmak ve yatarak tedavi teminatı ile birlikte ayakta tedavi teminatını da satın almak zorundadır. Sigortalılarımız primlerini vade farkı ödemeden 7 eşit taksitte veya %2,5'lik vade farkı ile 10 eşit taksitte ödeyebilirler. Aile poliçeleri için 2 kişilik ailede %10; 3 kişi ve daha kalabalık aileler için ise %15 aile indirimi uygulanmaktadır.

-----------------

Çağıran:Az primli

ürünlerimiz mevcut

ANKARA Sigorta Genel Müdürü Şaban Çağıran: Sigortalı birbirini takip eden iki yıl boyunca kesintisiz olarak aynı plandan sigortalanmış ise, yeni bir başvuru formu doldurarak sigortalılık dönemleri de dahil olmak üzere tüm tıbbi geçmişiyle ilgili sağlık beyanı vermek suretiyle, yeniden risk değerlendirmesi yapılmaksızın teminat verilmesi garantisi için başvurabilir.

Yatarak tedavi teminatını limitsiz, ayakta tedavi teminatını ise sigortalının tercihine göre belirleyebileceği (yıllık 1,000TL, 2,000TL, 3000TL ya da limitsiz) alternatifler sunulmuştur. Ayrıca bu teminatları ekonomik hastanelerde geçerli olmak üzere alabileceği alternatiflerde hazırlanmıştır.

Limitsiz yatarak tedavinin yanında tümden ayakta tedavi teminatı almak istemeyenler için sadece modern teşhis yöntemleri (2,500 TL Limite kadar) teminatı alarak daha az prim ödeyebilecekleri ürünümüz de var. Ödemelerimiz % 25 peşin kalanı 5 eşit taksit şeklindedir.

-----------------------

Peşin ödemede ekstra

indirim ve avantajlar sunuyoruz

RAY Sigorta Genel Müdürlük Risk Mühendisliği Müdürü A. Necati Ülger : 3 yıl sonunda yaptığımız riziko kabul neticesinde, kişinin sigortalılık dönemi içerisinde tazminat / prim oranına bakmaksızın, tamamen alınan medikal görüş neticesinde Yenileme Garantisi'ne kabul ediyoruz. Tabi burada esas olan 3 yıl üst üste sigortalı olmak ve primlerini aksamadan, düzenli olarak ödemiş olmak. Sağlık sigortası planlarından en kapsamlı olan Ray Forte planında,yatarak teminatlar limitsiz ve % 100 ödemeli, ayakta tedaviler - anlaşmalı kurumlarda limitsiz ve % 80 ödemeli, anlaşmasız kurumlarda yıllık 3.500 TL limitli ve % 80 ödemelidir. Bu planda doğum teminatı 5.500 TL ve yurt dışı teminatı 100.000 USD'dir. İkinci olarak Ray Plus planı gelmektedir. Ray Forte planında yatarak teminatlar limitsiz ve % 100 ödemeli, ayakta tedaviler yıllık 2.500 TL limitli ve % 80 ödemelidir. Bu planda doğum teminatı 5.000 TL ve yurt dışı teminatı 50.000 USD'dir. Ray C Extra planında yatarak teminatlar limitsiz ve % 100 ödemeli, modern teşhis adını verdiğimiz laboratuar ve görüntüleme hizmetleri yıllık 2.500 TL limitli ve % 80 ödemelidir, doktor ve ilaç teminatı mevcut değildir. Bu planda doğum teminatı 5.000 TL ve yurt dışı teminatı 50.000 USD'dir. Ray C planı sadece yatarak tedavi teminatlarını kapsar. Yatarak teminatlar limitsiz ve % 100 ödemelidir, doğum teminatı yoktur ve yurt dışı teminatı 50.000 USD'dir.

Yüzde 35 hasarsızlık indirimi

Yukarıdaki 4 plandan birisini tercih edebilirler ve kullanım oranlarına göre ertesi yıl % 35'e kadar varan hasarsızlık indiriminden yararlanabilirler. Ayrıca ödemenin peşin yapılması ve aile olarak yapılması halinde de ekstra indirimler alabilmektedirler. Doğum sigortasında 365 günlük bir bekleme süresi vardır. Doğum planlayan bir bayan, öncelikle doğum teminatlı bir paket alacak ve 1 yıl bekleyecektir. Bu sürenin dolmasını takiben, doğum yapmayı planlayan bayan için bu teminat açılır ve tercih ettiği plana göre hak kazandığı doğum teminatı tutarından yararlanmaya başlayabilir. 3 adet ödeme alternatifi mevcut olup bir tanesi standart %25 peşin geri kalan 5 eşit taksittir. Sigortalı peşin ödeme yapmak istediği takdirde bu fiyattan bir indirime hak kazanırken küçük bir artışı kabul ederek ödemelerini 8 eşit taksit olarak da yapabilir.

-----------------------------------------


Karahan: Gerçek Ömür Boyu

Yenileme Garantisi'ni veriyoruz

ACIBADEM Sigorta Genel Müdürü Dr. Ömer Karahan: Acıbadem Sigorta'da bireysel sigortalılar 1 yıl sigortalı kaldıktan sonra, azami iyi niyet prensibine aykırı hareket edilmemiş olması şartıyla, Risk Kabul Birimimiz'in değerlendirme sonucuna göre Ömür Boyu Yenileme Garantisi'ne hak kazanırlar. Bu hakka sahip olabilmek için ilk sigortalanma yaşının 56'dan küçük olması gerekmektedir. Acıbadem Sigorta, ilgili poliçenin yenileme döneminde Risk Kabul Birimi'nin değerlendirme sonucuna göre başvuruyu reddetme veya özel şart ile yenileme hakkını saklı tutar. Acıbadem Sağlık Kurumlarında geçerli olmak üzere tüm sağlık sigortası ürünlerimizde check-up teminatı %80 ödemeli olarak yer almaktadır.Acıbadem Sigorta'nın tüm planları limitsizdir. Yatarak tedavileri kapsayan ve 0 katılımlı poliçelerinin yanında %20 katılım paylı ayakta tedavileri de karşılayan planlarımız mevcuttur.

Özel şartlarımızdaki değişikliklerle öncüsüyüz

Sigortalı adaylarımız ister sadece yatarak tedavi planını içeren, ister ayakta tedaviyi ihtiyacına göre seçebildiği isterse de 150 TL'den başlayan primlerle sadece acil durumlarda geçerli olacak planlarımızı tercih edebilirler. Özel şartlarımızdaki değişikliklerle sektörün öncüsü olduğumuzu düşünüyoruz. Tamamen kişiye özel bir çalışma yaparak, risklerine ve yaşam tarzlarına göre plan çalışmalarını yapıyoruz. 1 sene sonra Gerçek Ömür Boyu Yenileme Garantisi'ni veren tek şirket olarak garantiden sonra sigortalılarımızdan ek prim talep etmiyoruz.

Biz hasarcı değil sağlıkçı yaklaşımımızla farklıyız

Biz sigortalının riskini yeniden değerlendirmiyoruz, sadece yaşını değerlendiriyoruz. Hasarcı mantıkta sigortalı apandisit ameliyatı olduysa, ertesi sene primi artıyor. Ama o kişi ameliyatı olmuş zaten, bir daha apandisit ameliyatı olma ihtimali kalmadı, yani bana göre riski azaldı. Bu bakış açısı sektörde de değişmeli. Biz hasarcı değil sağlıkçı yaklaşımımızı anlattığımız zaman insanların bakış açısını değiştirebiliyoruz. Bizim bu yaklaşımımız fark yaratıyor. Poliçe başlangıcından sonra 1 sene bekleme süresi mevcuttur. 1 senelik bekleme süresinin dolması halinde Acıbadem Sağlık Grubu kurumlarında limitsiz olarak sigortalımızın doğum masrafları karşılanmaktadır. Ayrıca bebeğin de 1 hafta içinde sigortalanması durumunda doğuştan gelen riskleri de kapsam dahiline alınır. Diğer sigortalarda yeni doğana bekleme süresi uygulanır ve doğuştan gelen hastalıkları kapsam ödenmez. Biz ise bütün hastalıklarıyla kabul ediyoruz. Çünkü gerçek sigortacılık budur. Sigortalılarımız ödemelerini peşin, 2 taksit, 3 taksit, 6 taksit ve 8 taksit olarak yapabilirler.

**************

Utkueri: En önemli farkımız

yepyeni teminatlarımız

EUREKO Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri: Ürünlerimize göre yenileme garantisi kritelerleri değişmekle beraber, Plus üründe üç yıl süreli yenileme garantisi verilmekte iken Elit üründe ömür boyu yenileme garantisi 4. yıl sonunda verilmekte ve takip eden yıllarda her hangi bir risk değerlendirmesi yapılmamaktadır. Eureko Mediko sağlık poliçesi hizmetini Check- up ile sınırlandırmamaktadır. Koruyucu Bakım Hizmetleri olarak isismlendirdiğimiz hizmetlerimizle sigortalımızın sağlığını korumak için diğer şirket uygulamalarından ayrışan bir hizmet paketi bulunmaktadır. Primlerini peşin ödemeleri durumunda hemem, taksitlendirme durumunda ise peşinat ve ilk taksit ödemesinden sonra, başka bir koşula bağlı olmaksızın sigortalılarımızın hepsi bu hizmetlerden yararlanabilmekte, onlarca seçenekten ihtiyacına en uygun bakım paketlerini seçerek özgürce kullanabilmektedir. Üstelik, tazminat-prim oranı %50'den düşük olduğu takdirde bir sonraki yenileme döneminde daha fazla koruma paketine hak kazanmaktadır. Eureko Mediko olarak 3 farklı ürün sunmaktayız. Bu ürünlerin içinde farklı planlar yer almaktadır. Her kişinin ihtiyacına yanıt verebilecek çeşitlilikte olan ürün yelpazemizde, sağlık harcamalarını geniş limitler dahilinde karşılamak isteyen müşterilerimize Elit paketini, daha kısıtlı limitler dahilinde temel sağlık ihtiyaçlarını karşılamak isteyen müşterilerimize Plus paketini sunmaktayız.Yıl içinde lansmanını yapacağımız Master paket ile de, ek olarak tamamlayıcı teminatlara sahip olmak isteyen müşterilerimize hizmet vereceğiz.

Eureko’dan farklı ürün yelpazesi

Şirketimiz farklı ürün yelpazesi ile her bütçeye uyabilecek prim alternatiflerine ek olarak 12 taksit ile ödeme kolaylığı da sağlanmaktadır. Eureko Sigorta olarak sunduğumuz ürünlerde en önemli farkımız, yepyeni teminat ve hizmetlerimizdir. Babalık teminatı, yeni doğan destek teminatı,

koruyucu bakım hizmetleri, gündelik hastane teminatı, ameliyat tazminat teminatları bunlardan başlıca önemli olanlarıdır. Doğum planlayan sigortalılarımız öncelikle doğum teminatı bulunan Mediko Elit ürünümüzden bir plan seçmelidir. 12 aylık bekleme süresi bittiği andan itibaren gebelik takibi ve doğum ile ilgili tazminatları, gebelik hangi evrede olursa olsun, otomatik olarak ödenmeye başlayacaktır. Ayrıca doğum teminat limiti, her yıl artmaktadır. Örneğin 4. poliçe yılındaki yıllık doğum limiti 4.500 TL ye çıkmaktadır. Babanın da sigortalı olması durumunda, "Babalık Teminatı", doğan bebeğin poliçeye eklenmesi ile "Yenidoğan Destek Teminatı" ek olarak devreye girmekte ve toplam ödenen tazminat miktarı, poliçedeki aile bireyleri arttıkça kendiliğinden artmaktadır.



Sayfa aralarına ya da girişe ….


serpiştirebiliriz….




Sağlık Sigortası:

Sağlık sigortası kişilerin, tıbbi yardım, tedavi ve ilaç harcamalarına karşı teminat veren sigorta türüdür. Sigorta şirketlerinin tıbbi danışmanlarının onayı olmak kaydıyla, sigortalının, ameliyat, uzun veya kısa süreli tedaviler, ameliyat veya tedaviye bağlı ilaç giderleri gibi tüm harcamaları, azami limitlerle tam veya muafiyet olarak karşılanır. Sigorta şirketlerinin uygulamalarında farklılıklar olmakla birlikte, periyodik olarak yapılan sağlık kontrolleri, herhangi bir tıbbi nedeni olmaksızın ve buna benzer harcamalar, genel olarak teminat harici tutulur. Özel Sağlık Sigortalarının başlıca iki ana teminatı vardır. Bunlardan ilki "Yatarak Tedavi Teminatı" ikincisi ise "Ayakta Tedavi Teminatıdır". Acil sağlık hizmetleri teminatı da poliçede yer alır.

Yatarak Tedavi Teminatı:

Yatarak Tedavi Teminatı, ameliyatlı ya da ameliyatsız hastanede yatarak yapılan tedaviler için hastaneye yatış çıkış dönemi içindeki, doktor, ameliyathane, asistan, anestezi, gerekli ve zorunlu diğer tıbbi hizmetlere ait sigortalının hastanede tedavi gördüğü süre içerisinde oluşacak giderler ile yoğun bakım ve ambulans giderlerini karşılar.

Ayakta Tedavi Teminatı:

Ayakta Tedavi Teminatı ise doktor muayene, teşhis yöntemleri (MR, tomografi ve laboratuar tetkikleri gibi), küçük müdahalelerin girdiği ayakta tedaviler ve ilaç giderlerini kapsamaktadır. Ayrıca bu iki ana teminat başlığına ek olarak, fazladan prim ödemek koşulu ile gözlük (cam/çerçeve/lens) ve dişin kapsandığı üçüncü bir teminat grubu vardır.

Kritik hastalıklar sigortası:

Kritik Hastalıklar Sigortası ile inme, kanser, kalp krizi, önemli organ nakli, böbrek yetmezliği, koroner arter cerrahisi, koma, körlük, aort cerrahisi, kalp kapak değişimi, paraliz, multipl skleroz, önemli yanıklar, kaza sonucu maluliyet gibi 14 sağlık riskine karşı kendinizi ve sevdiklerinizi sigortalayabilirsiniz. Kritik hastalıklar teminatı ile tüm bu risklere karşı güvenceye alır, tedavi masraflarınızı veya olası gelir kaybınızı bu teminattan karşılamanızı sağlar. Bu sigorta türünde 20-65 yaşları arasındaki sigorta sahiplerine kritik hastalıklar teminatı ve isteğe bağlı olarak vefat teminatı sunmaktadır. İsteğe bağlı olarak alabileceğiniz vefat teminatı ile ise, yaşam kaybı durumunda da sevdiklerinize gerekli maddi kaynağı sağlıyor. Kritik hastalıklar sigortası yaptırmanız durumunda vergi avantajından da yararlanabilirsiniz.

Kimler sağlık sigortası yaptıramaz?

Tek başına sigortalanmak istenen 18 yaş altı çocuklar için yapılan talepler, 15 günlükten küçük ve/veya hastaneden taburcu olmamış bebekler için yapılan talepler, ilk sigortalanma yaşı 64'ten büyük olan kişiler ve yanıltıcı bilgi verdiği tespit edilen kişilerin özel sigorta talepleri kabul edilmez. Sigortalı adayının yaptığı iş; hastalanma, yaralanma ve sakat kalma riskini taşıyorsa, sigorta talebi kesinlikle kabul edilemez. Risk Kabul Şartlarımızda belirtilen yaş, meslek, boy / kilo sağlık beyanı ile ilgili bilgiler ve beyanların doğruluğu önem teşkil etmektedir. Sağlık sigortası yapılmayan meslekler: Patlayıcı, parlayıcı, yanıcı maddeler ve radyoaktivite ile ilgili işlerde doğrudan çalışanlar, plastik, akü, kurşun sanayisinde etken maddelere temas ve solunum yoluyla maruz kalacak şekilde çalışanlar, kristal,cam, mermer, taş kırma ve kesme sanayisinde çalışanlar, yeraltı, sualtı, su üstü ve ocaklarda çalışanlar, yüksek yerlerde tehlikeli şekilde çalışanlar ile çok yüksek ısıya karşı çalışanlar, boya ve sentetik yapıştırıcı imal sanayisinde çalışanlar, emniyetsiz şekilde kesici, delici ve pres aletleriyle doğrudan ilgili iş kollarında çalışanlar. Birden fazla organ ve/veya sistemi ilgilendiren kronik hastalığı olanlar; sonlanmamış ve riskin sınırları öngörülemeyen bir rahatsızlığı olanlar sigortalanamamaktadır.






-----------------------------------------------------------------------

Soru cevaplar


Hangi sağlık harcamaları poliçe kapsamı içindedir?

Sağlık sigortası başlangıç tarihinden sonra oluşan hastalık ve kazalara ilişkin harcamalar, poliçe özel ve genel şartları ve istisnalarında tanımlandığı şekilde kapsam içinde olup, teminatlar dâhilinde karşılanmaktadır.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Teminat dışı kalan haller nelerdir?

Sigortalının intihara teşebbüsü nedeniyle meydana gelebilecek hastalık veya yaralanma halleri ile esrar, eroin gibi uyuşturucuların kullanımı teminat dışı kalan hallerdir.

------------------------------------------------------------------------------------------

Türkiye’de Sağlık sigortası hangi aşamadadır?

Türkiye’deki özel Sağlık sigortalı kişi Türkiye nüfusunun %1’ini karşılamaktadır. Yaklaşık 700 000 kişinin özel Sağlık Sigortası vardır.

---------------------------------------------------------------------------

Sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Sağlık sigortasında sigorta yaptıracak kişinin beyanı esas alınmaktadır. Bu yüzden talepte bulunan kişinin sigorta şirketini yanıltıcı beyanda bulunmaması gerekir. Aksi takdirde ya da buna neden olacak şekildeki sessizliği sigorta şirketine sözleşmeden cayma hakkı verecektir.

Sigorta yaptıracak kişi tarafından sigorta şirketi ile karşılıklı mutabakata vardıktan sonra kabul edilen poliçenin ücreti ödenir. Poliçede muafiyet, indirim veya ek prim uygulaması var ise bunun sigorta yaptıracak kişi tarafından detaylı bir şekilde bilinmesi ve de bunun avantajlarının, dezavantajlarının öğrenilmesi gerekmektedir.

Poliçede sunulan teminatların kapsamının tam olarak öğrenilmesi böylece sigorta şirketinin ve de sigortayı yaptıracak kişinin üzerlerine düşen yükümlülükleri öğrenmesi için poliçeyi ve eklerini okuması gerekmektedir.

-------------------------------------------------------------------------------

Hangi sağlık harcamaları sağlık sigortası kapsamı içindedir? Sağlık sigortalarında teminat dışı kalan haller nelerdir?

Sağlık sigortası başlangıç tarihinden sonra oluşan hastalık ve kazalara ilişkin harcamalar, poliçe özel ve genel şartları ve istisnalarında tanımlandığı şekilde kapsam içinde olup, teminatlar dâhilinde karşılanmaktadır.

Sigortalının intihara teşebbüsü nedeniyle meydana gelebilecek hastalık veya yaralanma halleri ile esrar, eroin gibi uyuşturucuların kullanımı, poliçenin düzenlenmesi sırasında mevcut olan hastalıklar teminat dışı kalan hallerdir.




Yeni doğum yaptım. Bebeğimin masrafları ödenir mi?

Doğum teminatını kullanmaya hak kazanmayan bireysel poliçelerde gerçekleşen doğum giderleri, teminat kapsamı dışındadır. Bebek şirketlerin özel şartlarında belirtilen süreyi doldurduktan sonra sağlık bilgileri değerlendirilerek ve primi alınarak poliçeye dahil edilir. Poliçeye eklenen bebeğin sağlık giderleri poliçe özel ve genel şartları ile teminatları dahilinde karşılanır.

Doğum teminatının kullanılmasına hak kazanılması durumunda annenin doğum için hastaneye yatışından, bebeğin taburcu oluşuna kadar gerçekleşen bebeğe ait tüm sağlık giderleri, annenin kalan doğum teminatı limiti ve teminat yüzdesi dahilinde karşılanır.
  
  

Kaynak : Şemsiye Dergisi
Hit : 10914


Rakamlarla HDI Sigorta
Europ Assistance daha iyi hizmet için bilgi şart diyor
Sigortacılar Azerbaycan da buluşuyor
Asistans Şirketleri Derneği nde görev dağılımı yapıldı
4 ayda trafik destekli önemli büyüme
UFO ların kaçırma riskine karşı sigorta yaptırdı
9 aylık üretim 22.1 milyar lira
Karlılığın önündeki engel: Sigorta suistimalleri
Sigorta almada en önemli etken marka güvenirliği
Türkiye sigortada 88 ülke arasında 63 üncü
Sektör ekonominin güvencesi
Dünyanın yatırım merkezi Türkiye de sigortacılığın da cazibesi artacak
Çalışan kalitesi yükseldikçe sigorta sektörü büyüyecek
Telefonla Sigorta Dolandarıcılığına dikkat edin
2015 Sigma Raporu: Sağlık üretiminde her yıl yüzde 10 artış bekleniyor
Politik riskler tüm dünyada artıyor
Sektöre taze kan: Yıllık Gelir Sigortası
Sigorta Şirketlerinin Ödemek Zorunda Kaldığı En Ağır Maliyetler
2015 sonunda insurance web uzantısı kullanıma açılacak
Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Teknik kar 1.6 milyar lira
Yılın son ayları sigortacıların hasat ayları mı, kahır ayları mı?
Sigorta şirketleri maliyet ve regülasyonlara öncelik veriyor
Türk toplumunun hayali bahçeli-havuzlu villa
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.saglik-sigortasi.com portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.saglik-sigortasi.com portal managers has no responsibility and bind.

Sigorta - Genel Sağlık Sigortası - Sosyal Sigorta Sorgulama - Sağlık Sigortası Sorgulama - Sağlık Sigortası Primleri
Medasist International © Copyright 2005