E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sizce sağlık sigortası en iyi nerede tanıtılabilir ?

Açık hava reklamları (29)
Gazeteler (8)
İnternet (60)
Televizyon (150)
Dergiler (18)


SİGORTA DA ondan sorulacak
  11.11.2015


Google, müşterilerin çeşitli sigorta şirketlerinden oto poliçelerini karşılaştırabildiği ve satın alabildiği Google Compare internet sitesini ABD’de hizmete sundu. Şu an sadece California eyaletinde kullanılabilen web sitesinin kısa sürede 26 eyalette hizmete girmesi bekleniyor. Google gibi dev bir sermayenin ABD sigorta piyasasına girmesi acentelerin geleceğiyle ilgili büyük endişe yaratıyor. 


Google’ın ABD’de hizmete sunduğu online karşılaştırma sistemi basit bir arayüzden oluşuyor. Kullanıcılar, siteden araç bilgilerini ve kişisel bilgilerini girerek poliçeleri karşılaştırabiliyor. Site aynı zamanda Chrome kullananlar için otomatik doldurma özelliği sunuyor. Google’ın yaptığı açıklamaya göre Google Compare diğer eyaletlerde de kullanıma açıldıkça site üzerinden poliçelerle ilgili puanlamalara ve yorumlara ulaşılabilecek.

Insurancejournal.com haberine göre, aynı zamanda Google’ın uydu destekli küresel harita sistemini sürücülerin mobil cihazlarına sunması ve  insansız araçların gelişimindeki rolü nedeniyle sigorta sektöründeki en güçlü oyuncular arasında yer alması bekleniyor.

GOOGLE VE COMPARE.COM İŞBİRLİĞİ
Google, Google Compare’ın açılmasından sonra vakit kaybetmeden dünyanın en büyük online poliçe karşılaştırma ve satış sitelerinden olan compare.com ile anlaşma imzaladı. Compare.com CEO’su Andrew Rose, Google’ın daha fazla sigorta şirketine ulaşmak ve kullanıcılarına daha fazla opsiyon sunmak için bu adımı attığını belirtti. Google’ın bu anlaşma ile kendi panellerini kısa yoldan oluşturmuş olduğunu söyleyen Rose, dünya devi Google’ın yeni inisiyatifinin sigorta şirketleri için korkutucu olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Sigorta şirketleri zorlu bir döneme giriyor. Google, şirketlerin çoğunun kazanç sağladığı bir satış kolunu tamamen kontrolüne geçirirse olacaklar büyük bir tartışma konusu. Acentelerin ne kadar değerli ve güçlü olduklarını biliyoruz. Hayatta kalmak isteyen acenteler, karşılaştırma sitelerinin işlerini ellerinden almalarını beklemeden onlarla beraber çalışmak için yollar bulmalı.” Google’ın aynı zamanda CoverHound.com sigorta satış sitesiyle de benzer bir anlaşması bulunuyor.

ACENTELERİN GELECEĞİ
Google’ın oto sigortası piyasasına girmesinden sonra ABD’de oto sigortası satan her acente sahibinin aklında aynı soru var: “Google’dan korkmalı mıyız?”. W.R. Berkley CEO’su William R. Berkley Teksas Bağımsız Acenteler Toplantısı’nda kalabalık bir grubun önünde yaptığı konuşmada bu soruyu şöyle cevaplıyor: “Size mahvolduğunuzu söylemeye geldim.”
Sürücüsüz araçlar dizayn etmesinin Google’a oto sigorta pazarında ciddi bir rekabet avantajı yarattığını belirten Berkley konu ile ilgili şunları söyledi: “Bu Google’ın ABD’deki her yolu ve sürüş kurallarını bilmesi demek oluyor. Google bu konuda Avrupa’da da çalışmalarına devam ediyor. Hangi yolda, kaçla gitmeniz gerektiğini hatta sağa mı yoksa sola mı döndüğünüzü biliyorlar. Bu da her sürücü ve araç için özel poliçe fiyatlarının belirlenmesine izin veriyor. Size verecekleri bir cihaz ile kurallara uymadığınızı anında tespit edebilirler. Kurallara ne kadar uyduğunuzu gözlemleyip hakkınızda bir değerlendirme yapabilirler. Hem de her gün.”
Bu değişiklikler neticesinde poliçeler araç bazlıdan, sürücü bazlı bir sisteme doğru gidiyor. Böylece ‘gerçek anlamıyla risk bazlı bir sistem’ oluşturuluyor. Bu teknolojinin getirdiği veriler Google’ın çok daha isabetli tahminler yapmasına olanak sunuyor.
Berkley, Google Compare için “Bu heyecan verici ve çetrefilli bir değişiklik” diyor: “Ya ayak uydurursunuz ya da geride kalırsınız.”

MÜŞTERİ NE İSTİYOR?
Berkley’e göre acenteler için hâlâ umut var. Berkley müşterilerin, servis hizmetleri için acentelerle iş yapmaya devam edeceğini söylüyor ancak uyarıyor: “Artık kendimize müşterilerin ne istediğini, onlara nasıl daha iyi hizmet sunabileceğimizi, para kazanmak için ne yapmamız gerektiğini ve müşteriyi nasıl mutlu edeceğimizi sormamız gerekiyor.”
Berkley, Google’ın oto sigorta pazarına girişini Geico’nun internetten online poliçe satışına başlamasına benzetiyor. Geico’nun pazarda yerini almasının uzun zaman aldığını hatırlatan Berkley, acenteleri seçen müşterilerin kolay kolay başka yerden poliçe almayacaklarını söylüyor.
ABD yollarının haritasını yaratmak için yaptığı dev yatırımlar Google’a sektörde oldukça büyük bir avantaj kazandırsa da ABD oto sigorta pazarının büyüklüğü düşünüldüğünde Google’ın yaptığı yatırım aslında çok da büyük değil.

MİLENYUM ÇOCUKLARI
Sırasını bekleyen en büyük kullanıcı kitlesi milenyum jenerasyonu. Yeni jenerasyonlar telefon konuşmaları yerine internet deneyimini tercih ediyor. Araştırmalara göre ABD’de müşterilerin yüzde 71’i sigorta almadan önce internet üzerinden araştırma yapıyor. 2013 yılı rakamlarına göre internette 40 milyonun üstünde kullanıcılar tarafından yazılmış poliçe yorumu bulunuyor. İnternetin yeni jenerasyon üzerindeki etkisine bakarsak Google’ın sigorta hareketi tüm dengeleri bozacak gibi gözüküyor.
Acentelerin modern tüketici tecrübesinin her şey olduğu bir dönemde ayakta kalabilmesi için modern iş süreçlerini şirketlerinde uygulamaya başlaması ve inovatif düşünmeye başlaması hayati önem taşıyor. Acentelerin şu soruyu kendilerine sorması gerekiyor: Nasıl daha iyi hizmet verebiliriz?

Kaynak: Insurance Journal, Claims Journal.

“Hayatta kalmak isteyen acenteler, karşılaştırma sitelerinin işlerini ellerinden almalarını beklemeden onlarla beraber çalışmak için yollar bulmalı.” Compare.com CEO’su Andrew Rose

GOOGLE OTO SİGORTASIYLA YETİNMEYEBİLİR
Colorado’da sigorta şirketleri için veri, analitik ve öngörücü modelleme hizmetleri sağlayan Valen Analytics Başkanı ve CEO Dax Craig, Google’ın sigorta endüstrisine girmesi hakkında şunları söylüyor: “Şu an kimse ne yapacağını bilmiyor. Google tüm acenteleri yere sermiş durumda. Google Compare sigorta sektörü oyuncuları için adeta bir ‘uyanın’ çağrısı oldu.” Google’ın oto sigortalarıyla yetinmeyeceğini söyleyen Craig, oto sigortalarının sigorta satmaya başlamak için doğru bir başlangıç noktası olduğunu söylüyor: “Şirketler oto sigortası pazarında satış yapmayı ve teknik sorunların üstesinden gelmeyi öğreniyor. Burada tecrübe elde eden bir şirket her alanda sigorta satmayı başarabilir.”
Google’ın hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği anlaşmalar da aynı sonuca işaret ediyor. Google’ın Dairyland, MetLife, Mercury Insurance, Compare.com, The General Insurance, Infinity Auto Insurance, Coverhound ve hayat dışı sigortalar için satış platformları sunan BOLT Solutions ile anlaşması bulunuyor.

Berkley Google Compare için “Bu heyecan verici ve çetrefilli bir değişiklik” diyor: “Ya ayak uydurursunuz ya da geride kalırsınız.”

Google’ın sürücüsüz arabaları
Google’ın Sürücüsüz Araba projesi kapsamında genellikle elektrikle çalışan otonom araçlar üretiyor. Gelecekte yollara hükmetmesi beklenen araçların da neredeyse tamamen Google tekelinde olması şirkete oto sigortalarında büyük avantaj kazandırıyor.
  
  

Kaynak :
Hit : 695


Tianjin patlaması Asya nın en büyük hasarı
Google sigortadan çekiliyor
2009 dan beri en düşük katastrofik hasarlı yıl 2015
SİGORTA DA ondan sorulacak
OBAMACARE ile 16 milyon yeni sigortalı
Amerikan sigorta şirketi, Cignayı satın aldı
Orta Doğu daki fırsat kapısı: Suudi Arabistan
En büyük risk Çin
ABD li sigorta şirketini hackleyip milyonlarca kişinin bilgisini çaldılar
Adım atanın sigortası ucuzluyor!
Facebook gelirini yüzde 49 artırdı
Sigortacılıkta dijital kanalı iyi kullanan kritik süreci atlatacak
CEO maaşları dudak uçuklatıyor
Primi düşürmenin bin bir yolu var!
Sosyal yardım da zengine
Aviva ve Friends Life birleşiyor
Sigorta primleri düşürülmeli
Fifa´nın sigorta sevinci
Doğal afetlerden kaynaklanan sigortalı hasar yılın ilk yarısında 22 milyar dolar
Google´dan yeni satın alma
Axa, Facebook Ortaklığı
Michael Jackson hayranlarına tazminat
Münich Re: Dünya, 2013 ü daha az felaket ve hasarla atlattı
Real Madrid, Cristiano Ronaldo´yu sigortaladı
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.saglik-sigortasi.com portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.saglik-sigortasi.com portal managers has no responsibility and bind.

Sigorta - Genel Sağlık Sigortası - Sosyal Sigorta Sorgulama - Sağlık Sigortası Sorgulama - Sağlık Sigortası Primleri
Medasist International © Copyright 2005