E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Sizce sağlık sigortası en iyi nerede tanıtılabilir ?

Açık hava reklamları (29)
Gazeteler (8)
İnternet (60)
Televizyon (150)
Dergiler (18)


Türkiye´nin en pahalı sigortalıları
  


Türkiye´nin sağlık sigortaları içerisindeki en pahalı sigorta ürünü olan spor sigortalarında Galatasaray´lı futbolcu Arda Turan 1 milyon avroluk poliçesiyle ilk sırada yer alıyor. 


Fenerbahçe'li futbolcu Selçuk Şahin de 1 milyon dolarlık poliçesiyle ikinci durumda bulunuyor.
Türkiye'de ''spor sigortaları'' yapan tek sigorta şirketi olan Acıbadem Sigorta, çıkardığı ürünlerle sporcuların mesleki sakatlık riskini dikkate alırken, günlük işgöremezlik teminatı ile de yalnızca kaza hallerinde değil hastalık nedeniyle çalışamama durumunda oluşacak gelir kaybını da teminat altına alıyor.

Acıbadem Sigorta'nın, tüm sporcular için olan ürünü ''Acıbadem FormA'' haricinde, paragliding yapanlar için ''Acıbadem Parapant'', deniz sporları yapanlar için ''Acıbadem ScubA'' ve ''Acıbadem PruvA'' ile ''bilinçli motor sürücüleri'' için ''Acıbadem BMS'' ürünleri var. Bu ürünlerin en pahalısı olan ''Acıbadem FormA''da ise teminatlar 1 milyon avroya kadar çıkıyor.

Konuya ilişkin soruları yanıtlayan Acıbadem Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Işıl İlter, ''Acıbadem FormA'' ürünleriyle spor müsabakasında veya antrenmanda meydana gelen bir kaza nedeni ile oluşan bir sakatlık sonucu profesyonel spor hayatının devam ettirilememesi, kaza ya da hastalık sonucu geçici olarak spor hayatından uzaklaşılması ya da kaza sonucu vefat durumlarını teminat altına aldıklarını ve oluşacak gelir kaybına karşı güvence sunduklarını bildirdi.

''Acıbadem FormA''nın, sadece futbolcular için değil belirli bir eğitim ya da deneyim sonucunda profesyonel, lisanslı sporcu olarak kazanç elde eden 18-35 yaş aralığındaki tüm sporculara yönelik bir ürün olduğunu dile getiren İlter, futbolculardan Arda Turan, Selçuk Şahin, Hakan Kadir Balta, Batuhan Karadeniz, Serkan Özdemir, Emre Toraman, Ceyhun Gülselam, Faruk Bayar, Alioum Saidou ve Bora Sevim ile milli hentbolcu Yeliz Özel'in de dahil olduğu yaklaşık 35 sporcunun, ''Acıbadem FormA''ya sahip olduğunu söyledi.

PRİMLER, 70 BİN AVROYA KADAR ÇIKIYOR
Işıl İlter, ''Acıbadem FormA''da teminatların, tercihe göre dolar veya avro olarak belirlenebileceğini, prim ödemelerinin de teminat için seçilen para birimi üzerinden yapılacağını belirterek, ''Acıbadem FormA'' ürününde ''Bronz'', ''Gümüş'', ''Altın'' ve ''Platin'' olmak üzere dört farklı plan seçeneğinin sunulduğunu ifade etti.

Sporculara ait primlerin; seçilen plan, sporcunun yaşı, sağlık durumu ve tercih edilen bekleme süresine göre farklılık gösterdiğini dile getiren İlter, şunları kaydetti:

''Bu ürünün, Türkiye'nin en pahalı ürünü olduğunu söylememiz mümkün. Biz 'Hasar' ödeyen değil, sağlığın finansal yöneticiliğini yapan bir sigorta şirketiyiz. Bir süre önce diz bağlarının birden fazla yerden kopması nedeniyle uzun süre yeşil sahalardan uzak kalan Gençlerbirliği Futbol Kulübü ve Milli Takımın oyuncusu Erkan Özbey'e toplamda 307 bin liralık 'günlük işgöremezlik' tazminatı ödeyerek bir ilke imza attık.

'Acıbadem FormA' ile tüm lisanslı sporcularımıza hizmet veriyoruz ama bunların arasında en pahalı poliçelere sahip olanlar futbolcular... Galatasaray'lı futbolcu Arda Turan 1 milyon avroluk poliçesiyle, 1 milyon dolarlık poliçesiyle de Fenerbahçe'li futbolcu Selçuk Şahin Türkiye'nin en pahalı sigortalıları... İkisinin de de 'Platin' planları var.''

Işıl İlter, ''Acıbadem FormA'' ürünlerindeki ''Platin'' planının, sporculara verdiği teminatın 1 milyon avroya kadar, poliçe primlerinin ise 70 bin avroya kadar çıktığını sözlerini ekledi.
  
  

Kaynak : Finans Gündem
Hit : 8264


Rakamlarla HDI Sigorta
Europ Assistance daha iyi hizmet için bilgi şart diyor
Sigortacılar Azerbaycan da buluşuyor
Asistans Şirketleri Derneği nde görev dağılımı yapıldı
4 ayda trafik destekli önemli büyüme
UFO ların kaçırma riskine karşı sigorta yaptırdı
9 aylık üretim 22.1 milyar lira
Karlılığın önündeki engel: Sigorta suistimalleri
Sigorta almada en önemli etken marka güvenirliği
Türkiye sigortada 88 ülke arasında 63 üncü
Sektör ekonominin güvencesi
Dünyanın yatırım merkezi Türkiye de sigortacılığın da cazibesi artacak
Çalışan kalitesi yükseldikçe sigorta sektörü büyüyecek
Telefonla Sigorta Dolandarıcılığına dikkat edin
2015 Sigma Raporu: Sağlık üretiminde her yıl yüzde 10 artış bekleniyor
Politik riskler tüm dünyada artıyor
Sektöre taze kan: Yıllık Gelir Sigortası
Sigorta Şirketlerinin Ödemek Zorunda Kaldığı En Ağır Maliyetler
2015 sonunda insurance web uzantısı kullanıma açılacak
Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Teknik kar 1.6 milyar lira
Yılın son ayları sigortacıların hasat ayları mı, kahır ayları mı?
Sigorta şirketleri maliyet ve regülasyonlara öncelik veriyor
Türk toplumunun hayali bahçeli-havuzlu villa
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.saglik-sigortasi.com portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.saglik-sigortasi.com portal managers has no responsibility and bind.

Sigorta - Genel Sağlık Sigortası - Sosyal Sigorta Sorgulama - Sağlık Sigortası Sorgulama - Sağlık Sigortası Primleri
Medasist International © Copyright 2005